Spomienky Ervína Vargu

Keď Marek prišiel za mnou v roku 2005 s túžbou, že chce vytvoriť divadelnú tanečnú      inscenáciu, v ktorej by tancoval, priznám sa, dosť ma to prekvapilo. „Marek, ty si výborný herec, ale vieš, čo to znamená, v kuse tancovať a ani na sekundu neopustiť scénu? Vydržíš to?“ „Vydržím.“ A tak sa začala príprava a špeciálne tanečné tréningy len s ním. Marek bol vytrvalý a trpezlivý. Prišla premiéra. Celých 65 minút bol na javisku, tancoval a hral. Po zatvorení opony ležal na zemi, všetko mal na sebe mokré, ako keby sa okúpal. Zvládol to na výbornú. Spojil sa herec s tanečníkom v jednej osobe.

A teraz k filmu. Musel ešte viac pridať, vydržať a tancovať od rána do večera. Boli sme s Tonom Popovičom nekompromisní voči nemu aj voči ostatným tanečníkom a Marek bol nekompromisný k sebe. Ondrík, Stano, Maťo, Katka, Linda, Biba a ostatní tanečníci, ďakujem Vám za úžasnú spoluprácu.

Celý štáb pod Martinou ,,taktovkou,, – Bendžo, Pišta, Tomáš, Karol a všetci ostatní, výborne sa s vami spolupracovalo a to nám všetkým dodávalo neskutočnú energiu.

SlovakEnglishGermanFrenchChinese (Simplified)Spanish